karuzela

Wyjątkowe Przedszkole Montessori na Bielanach

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE KARUZELA MONTESSORI

Lokalizacja

ul. Klaudyny 32
01-684 Warszawa

Godziny otwarcia

od poniedziałku do piątku
07:30 – 18:00

WPIS DO WYKAZU PRZEDSZKOLI

Niepubliczne Przedszkole „Karuzela Montessori”
ul. Klaudyny 32, 01-684 Warszawa, NR: 530 PN

O Przedszkolu

Powstanie przedszkola we wrześniu 2019 roku było spełnieniem naszego marzenia. Przedszkole Karuzela w Warszawie to miejsce, w którym wcielamy w życie ideały Porozumienia bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, starając się odpowiadać na wszystkie indywidualne potrzeby dzieci i rodziców. Uczymy dzieci odpowiedzialnych postaw, empatii, mądrego stawiania granic, samostanowienia, samodzielności, starając się kształtować silne niezależne charaktery. Rozumiemy, że bezpieczeństwo emocjonalne i dobre samopoczucie podopiecznych są fundamentem, bez którego nie można budować dalej.

Tworząc przedszkole zależy nam przede wszystkim na tym, żeby było to miejsce dobre, bezpieczne, w którym czas wypełniony jest mądrymi zajęciami, bez pośpiechu, z możliwością odpoczynku. Cieszy nas, że wokół przedszkola powstała zintegrowana społeczność, w której więzy wykraczają poza mury placówki, dotyczy to zarówno dzieci, rodziców jak i kadry.

W każdej z dwóch grup pracuje troje nauczycieli w tym jeden lektor języka angielskiego. Grupy zgodnie z pedagogiką Marii Montessori są wielowiekowe (3-6 lat).

KUCHNIA

Dbając o zdrowie i dobre samopoczucie naszych podopiecznych prowadzimy własną kuchnię. Pyszne posiłki, bez dodatku cukru i produktów przetworzonych codziennie serwuje pani Natalia, będąca dobrym duchem naszego przedszkola.

Jadłospisy opracowane są w porozumieniu z dietetykiem i lekarzem, w oparciu o wytyczne sanepidu.

Jesteśmy w stanie podjąć się przygotowywania większości diet eliminacyjnych, do naszego przedszkola uczęszczają dzieci z nietolerancją laktozy, fruktozy, celiakią.

Posiłki serwowane są w wazach oraz na półmiskach, dbamy o samostanowienie i samodzielne nakładanie jedzenia przez dzieci. Ciocie zawsze służą pomocą. Jemy przy świecach i dźwiękach muzyki klasycznej, ważne jest dla nas rozwijanie kultury osobistej dzieci w  codziennych, naturalnych sytuacjach.

Plac ZABAW

Posiadamy własny, bezpieczny plac zabaw, otoczony zielenią i drzewami. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać pasje ogrodnicze, postawy współodpowiedzialności za powierzony ich opiece ogródek.

Często odwiedzamy Las Bielański i Kępę Potocką.

Angielski

Podchodzimy odpowiedzialnie do edukacji z zakresu języka angielskiego. W każdej grupie zatrudniony jest na pełen etat nauczyciel tego języka. Pracuje metodą immersji, komunikuje się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim, dzieci nie są świadome, że rozumie język polski. Osoba ta jest równoprawnym nauczycielem prowadzącym grupę.

Poza immersją prowadzone są codzienne  lekcje języka angielskiego, wprowadzające również elementy kultury anglosaskiej.

Jesteśmy dumne z efektów nauczania osiąganych przez dzieci, które swobodnie komunikują się w obcym języku.

AKTYWNOŚCI

Zajęcia popołudniowe są zróżnicowane a udział w nich jest dobrowolny. rozpoczynają się codziennie o 14:00. W tym roku Są to między innymi:
 • Rytmika
 • Judo
 • Taniec
 • Warsztaty bębniarskie
 • Ceramika
 • Koncerty muzyki klasycznej (z muzyką graną na żywo)
 • Przedstawienia teatralne
 • Wizyty w ciekawych miejscach w Warszawie (wybór wynika z tematów poruszanych w procesie edukacji)
 • Wycieczki autokarowe poza miasto
 • Pikniki i zajęcia edukacyjne w terenie

Opłaty za PRZEDSZKOLE MONTESSORI Warszawa

1975,-  / miesiąc

Czesne (opieka, edukacja, wycieczki, zajęcia dodatkowe grupowe)

1000,- / jednorazowo

Opłata rekrutacyjna

17,-  / dzień

Całodzienna stawka żywieniowa

45,- / godzinę

Niania do domu

45,- / Każdą rozpoczętą godzinę

Godzina w Karuzeli
(po godzinach otwarcia lub po przekroczeniu 9h w ciągu dnia)

Dane do przelewu za Przedszkole

nr. konta: 33 1940 1076 3215 1154 0000 0000
Niepubliczne Przedszkole Karuzela Montessori
ul. Klaudyny 32
01-684 Warszawa

Udogodnienia

 • Opłata rekrutacyjna płatna jest dopiero po zakończeniu procesu adaptacji dziecka, kiedy zyskują Państwo pewność o chęci współpracy z Karuzelą
 • Odstępstwo od powyższej reguły stanowi sytuacja, w której rezerwowane jest miejsce z dużym wyprzedzeniem czasowym
 • Zniżki dla rodzeństw – w sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

KADRA KARUZELI

W trosce o naszych podopiecznych zatrudniamy jedyne w swoim rodzaju Ciocie.
Ich praca wspierana jest przez psychologa MGR Małgorzatę owczarek, logopedę mgr Katarzynę Wysoczyńską
I DOBREGO DUCHA NASZEGO PRZEDSZKOLA – PANIĄ NATALIYE SHELEMEY ODPOWIEDZIALNĄ ZA PYSZNE I ZDROWE POSIŁKI ORAZ PORZĄDEK.
kadra została przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Grupa ODKRYWCÓW

MGR Paulina JEGER – Zupnik

Nauczyciel edukacji przedszkolnej

Skończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończyłam kurs  pedagogiki przedszkolnej w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi. Bardzo bym chciała, aby to właśnie ten sposób nauczania stał się powszechnie dostępny, ponieważ pozwala każdemu dziecku na swobodny i harmonijny rozwój w miejscu dostosowanym do jego możliwości. Prywatnie jestem mamą dwuletniej Basi i uwielbiam gotować. 

LIC. Dominika Starzyk

Nauczyciel języka angielskiego

Całe swoje życie od zawsze wiązałam z opieką nad dziećmi. Posiadanie dużo młodszego rodzeństwa dało mi wiedzę i doświadczenie, które wykorzystałam zaczynając swoją ścieżkę zawodową jako opiekunka do dzieci. Od roku pracuję w przedszkolu jako nauczyciel języka angielskiego. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku filologia angielska z językiem hiszpańskim. Języki obce to moja pasja, którą uwielbiam łączyć ze swoim życiowym celem, jakim jest opieka nad dziećmi. Praca z dziećmi daje mi dużo radości, motywacji, ale także poczucie spełnienia. Stale chcę się rozwijać, dlatego mam zamiar kontynuować naukę na studiach magisterskich i podyplomowych. Bardzo chętnie biorę udział w różnego rodzaju webinarach związanych z edukacją. Prywatnie uwielbiam aktywnie spędzać czas z rodziną oraz podróżować.

Aleksandra Podgórska

Nauczyciel edukacji przedszkolnej

Właśnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej z zakresu psychologii dziecięcej, która jest wyjątkowo bliska mojemu sercu.

W wolnym czasie poza pracą i nauką, skupiam się 100% na mojej córeczce Zuzi. Nie ma co ukrywać macierzyństwo to moja największa pasja. Razem lubimy aktywnie spędzać czas, najbardziej na powietrzu, jeżdżąc na rowerach lub pływając. Uwielbiamy wszelkie kreatywno – plastyczne prace oraz robótki. Swoje pasje realizuję również w przedszkolu z moimi dziećmi. Praca i zabawa z nimi to moja największa radość.

Grupa POSZUKIWACZY

MGR Natalia Tokarska

Nauczyciel edukacji przedszkolnej

Posiadam wykształcenie z zakresu logopedii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończyłam kurs Pedagogiki Montessori w Łodzi. Prywatnie lubię długie spacery i spędzanie czasu blisko natury. W pracy z dziećmi najważniejsza jest dla mnie relacja i słuchanie siebie nawzajem.

LIC. Daria Niedbała

Nauczyciel edukacji przedszkolnej

Ukończyłam studia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz kurs  porozumienia bez przemocy. Moim zamiłowaniem są ekologia i sport. Lubię próbować różnych rzeczy i eksperymentować. W pracy z dziećmi cenie sobie możliwość uczenia się od siebie nawzajem.

LIC. Olha Kempa

Nauczyciel języka angielskiego

Ukończyłam szkole artystyczną i studia licencjackie w Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Lingwistycznym. Inspirację znajduję w komunikacji ze zwierzętami i uczeniu się języków, ponieważ mocno wierzę, że „iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”

Zosia i Ania

Założycielki Karuzeli poznały się ponad 30 lat temu będąc kilkuletnimi dziewczynkami. W listopadzie 2009 roku zaczęłyśmy wprowadzać w życie nasze marzenie o stworzeniu wyjątkowego miejsca dla dzieci. Zależało nam, aby wieloletnie doświadczenia wspólnej pracy pedagogicznej w różnych organizacjach móc przenieść na grunt własnej placówki, gdzie bez przeszkód mogłybyśmy realizować pasję, powołanie i nasze pomysły.

MGR Zofia Fedczyszyn

Dyrektor ds. administracyjnych

Ukończyłam studia pedagogiczne na UW, ChAT i Podyplomowe Studia z Edukacji Początkowej i Terapii Pedagogicznej Dzieci ze Specyficznymi Trudnościami w Uczeniu się. Pracowałam w Społecznej Integracyjnej Szkole Podstawowej nr 100 w Warszawie. Współpracowałam z Działem Edukacyjnym Narodowej Galerii Sztuki ZACHĘTA. Samodzielnie zorganizowałam wiele kolonii letnich i obozów narciarskich. Animowałam i organizowałam niezliczoną ilość imprez urodzinowych, pikników, festynów.

Założyłam oraz dwa lata prowadziłam jedną z najlepszych na Mazowszu Gromad Zuchowych 4 Warszawską Gromadę Zuchenek „Strażniczki Tajemniczego Ogrodu”. Współprowadziłam ze swoją obecną Wspólniczką 4 Warszawską Drużynę Harcerek „Wędrowne Ptaki”.

Kilka lat pracowałam jako opiekunka, darzona przyjaźnią podopiecznych i zaufaniem rodziców. Ukończyłam kurs przedszkolny w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi.

Jestem mamą dziesięcioletniej Ady, ośmioletniego Marcina i Ani.

MGR Anna Przybylska

Dyrektor

Ukończyłam studia na UKSW na kierunku pedagogika społeczna oraz Studium Podyplomowe Edukacji Początkowej i Reedukacji na UW. Ukończone studia podyplomowe z zakresu logopedii.

Przez wiele lat działałam w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej prowadząc razem z Zosią drużynę, współorganizując obozy letnie i zimowe, pełniąc funkcje wychowawcze oraz prowadząc finanse.

Opiekowałam się dziećmi w różnym wieku jako niania i wolontariuszka. Ukończyłam kurs przedszkolny w Polskim Stowarzyszeniu Montessori w Łodzi.

Jestem szczęśliwą mamą czternastoletniej Marty, dziesięcioletniej Kasi i dwuletniego Adama.

KONTAKT

Karuzela
ul. Klaudyny 32
01-684 Warszawa
512 526 737
kontakt@karuzela.edu.pl