Żłobek

Nasi podopieczni

W każdej Karuzeli jest jedna grupa, w której skład wchodzą dzieci w różnym wieku, co w dodatni sposób wpływa na rozwój wszystkich podopiecznych, zarówno najmłodszych, jak i najstarszych. Wiek dzieci dobieramy w ten sposób, aby była zachowana odpowiednia proporcja liczebności między maluszkami a starszymi Karuzelowiczami. Maksymalna liczba miejsc w żłobku przy ul. Klaudyny wynosi 15, przy ul. Trószyńskiego 12, przy ul. Kaskadowej - 13.

 

Warunki lokalowe

Do dyspozycji w żłobkach mamy sale: jadalnie łączące funkcje sali zabaw brudzących oraz sale przeznaczone do zabawy i wypoczynku. Całe wyposażenie jest bezpieczne i dostosowane do wieku naszych podopiecznych. Posiadamy również własne place zabaw z odpowiednimi zabawkami, otoczone zielenią. Karuzela na Bielanach (ul. Klaudyny 32) zlokalizowana jest w środku spokojnego, zielonego i cichego osiedla, z dala od ulic. Karuzela na Żoliborzu (ul. Trószyńskiego 5) znajduje się w Parku Kaskada obok stacji Metra Marymont. Trzecia z Karuzel (ul. Kaskadowa 5) mieści się niedaleko Parku Stawy Kellera przy stacji Metra Słodowiec.

 

Godziny pracy:

7:30 - 18:00 od poniedziałku do piątku. Dowolna pora przyprowadzania dziecka. Pracujemy również w wakacje i ferie zimowe. Żłobek zamknięty jest w dni ustawowo wolne od pracy i weekendy oraz „długie weekendy”, 24.12 i 31.12 oraz w ostatnim tygodniu lipca i w pierwszym tygodniu sierpnia.

 

Dla kogo?

Dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 3 lat.

 

Plan dnia

Znając specyfikę potrzeb małych dzieci i ich sposób funkcjonowania nie ośmielamy się przedstawić Planu Dnia z rygorystycznie rozpisanymi godzinami rozpoczęcia poszczególnych czynności. Rytm w Karuzeli wyznaczają pory posiłków (8 śniadanie,10 drugie śniadanie, 11:45 zupka, 14 drugie danie, 15:45 podwieczorek, 17:30 drugi podwieczorek) podane godziny są tylko orientacyjne. Jeżeli któreś z dzieci nie ma ochoty jeść o danej porze posiłek jest mu podawany później lub wcześniej. Szanujemy również potrzebę odpoczynku dzieci, to personel dostosowuje się do tego kiedy, jak długo i ile razy dziecko śpi w ciągu dnia. Rozumiemy również, że niektóre dzieci nie mają potrzeby snu, czy nawet leżenia w czasie pobytu w Żłobku. Drzemka, w której bierze udział większość dzieci rozpoczyna się po zjedzeniu zupy (dzieci kończą jeść posiłek we własnym tempie i potem odpoczywają słuchając bajek lub śpią).

 

Adaptacja – wspólnie pokonujemy trudy rozstania

Adaptacja to naszym zdaniem warunek do udanej współpracy z rodzicami dziecka oraz bezwzględna konieczność w budowaniu poczucia bezpieczeństwa podopiecznego - bez czego nie ma mowy o dobrym samopoczuciu i funkcjonowaniu. Dziecko zazwyczaj samo poprzez swoje zachowanie pokazuje, że jest gotowe do podjęcia próby samodzielnego pozostania w Karuzeli, wtedy prosimy rodzica o wyjście „na spacer wokół żłobka” i jeżeli wszystko dobrze się układa, następnego dnia spacer rodzica może być dłuższy, aż stopniowo maluch jest gotowy na spędzenie w Karuzeli docelowej ilości czasu. Przychodząc z dzieckiem do żłobka trzeba również być przygotowanym na to, że rodzic stanie się centrum zainteresowania całej grupy podopiecznych i wszystkie dzieci będą mieć z nim "do załatwienia tysiąc spraw".