Żłobek

Nasza Karuzela to placówka składająca się z jednej grupy. W jej skład wchodzą dzieci w różnym wieku, co w znaczący dodatni sposób wpływa na rozwój wszystkich podopiecznych, zarówno najmłodszych, jak i najstarszych. Dzieci dobieramy w ten sposób, aby była zachowana odpowiednia proporcja liczebności między maluszkami a starszymi Karuzelowiczami. Maksymalna liczba miejsc w żłobku na ul. Klaudyny wynosi 15, na ul. Trószyńskiego 12, a na ul. Kaskadowej - 13.

 

Warunki lokalowe

Do dyspozycji w żłobkach mamy sale: jadalnie łączącą funkcje sali zabaw brudzących oraz sale przeznaczone do zabawy i wypoczynku. Całe wyposażenie jest bezpieczne i dostosowane do wieku naszych podopiecznych. Posiadamy również własne place zabaw z odpowiednimi zabawkami, otoczone zielenią. Karuzela na Bielanach (ul. Klaudyny 32) zlokalizowana jest w środku spokojnego, zielonego i cichego osiedla, z dala od ulic. Karuzela na Żoliborzu (ul. Trószyńskiego 5) znajduje się w Parku Kaskada obok stacji Metra Marymont. Trzecia z Karuzel (ul. Kaskadowa 5) mieści się niedaleko Parku Stawy Kellera przy stacji Metra Słodowiec.

 

Godziny pracy:

7 -18 od poniedziałku do piątku. Pracujemy również w wakacje i ferie zimowe. Żłobek zamknięty jest jedynie w dni ustawowo wolne od pracy i weekendy.

 

Dla kogo?

Dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 3 lat. Dowolna pora przyprowadzania dziecka. Indywidualnie dostosowane abonamenty oraz opieka godzinowa i doraźna.

 

Plan dnia

Znając specyfikę potrzeb małych dzieci i ich sposób funkcjonowania nie ośmielamy się przedstawić Planu Dnia z rygorystycznie rozpisanymi godzinami rozpoczęcia poszczególnych czynności. Rytm w Karuzeli wyznaczają pory posiłków (8 śniadanie,10 drugie śniadanie, 11:45 zupka, 14 drugie danie, 15:45 podwieczorek, 17:30 drugi podwieczorek) podane godziny są tylko orientacyjne. Jeżeli któreś z dzieci nie ma ochoty jeść o danej porze posiłek jest mu podawany później lub wcześniej. Szanujemy również potrzebę odpoczynku dzieci, to personel dostosowuje się do tego kiedy, jak długo i ile razy dziecko śpi w ciągu dnia. Rozumiemy również, że niektóre dzieci nie mają potrzeby snu, czy nawet leżenia w czasie pobytu w Żłobku. Drzemka, w której bierze udział większość dzieci rozpoczyna się po zjedzeniu zupy (dzieci kończą jeść posiłek we własnym tempie i potem odpoczywają słuchając bajek lub śpią)

 

Adaptacja – wspólnie pokonujemy trudy rozstania

Adaptacja to naszym zdaniem warunek do udanej współpracy z rodzicami dziecka oraz bezwzględna konieczność w budowaniu poczucia bezpieczeństwa podopiecznego - bez czego nie ma mowy o dobrym samopoczuciu i funkcjonowaniu. Dobrze jest, żeby adaptacja nie trwała zbyt krótko np. 3 dni ponieważ nie spełni swojego zadania, jednak pamiętać trzeba, że zbyt długie przebywanie w żłobku z rodzicem np. miesiąc jest równie złe, ponieważ dziecko przyzwyczaja się do bycia w Karuzeli z rodzicem i nie rozumie potem, z jakiego powodu rodzic przestaje z nim zostawać. Dziecko zazwyczaj samo poprzez swoje zachowanie "mówi", że jest już gotowe do podjęcia próby samodzielnego pozostania w Karuzeli, wtedy prosimy rodzica o wyjście na spacer wokół żłobka i jeżeli wszystko dobrze się układa, następnego dnia spacer rodzica może być dłuższy, aż stopniowo maluch jest gotowy na spędzenie w Karuzeli docelowej ilości czasu. Przychodząc z dzieckiem do żłobka trzeba również być przygotowanym na to, że rodzic stanie się centrum zainteresowania całej grupy podopiecznych i wszystkie dzieci będą mieć z nim "do załatwienia tysiąc spraw".

 

PROGRAM EDUKACYJNY:

Naszym podopiecznym proponujemy codziennie udział w wielu interesujących aktywnościach wynikających z programu edukacyjnego dostosowanego do ich wieku i możliwości. Poniżej wymieniamy jedynie niektóre z codziennych zajęć:

 

 

WYCHOWANIE